کلاب هاوس رسمی برای اندروید منتشر شد

Monday، ۲۰ Ordibehesht ۱۴۰۰

بیش از یک سال از معرفی نرم‌افزار پیام‌رسان صوتی کلاب هاوس برای پلتفرم iOS می‌گذرد و در این مدت کاربران اندرویدی به شدت اشتیاق خود به استفاده از آن را نشان داده بودند. حالا گروه توسعه دهنده این نرم‌افزار با انتشار پستی در وبلاگ خود از عرضه نسخه بتا برای سیستم‌عامل اندروید در فروشگاه گوگل پلی استور خبر داده و کاربران می‌توانند آن را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهند.

به احتمال فراوان تا به امروز نام نرم‌افزار شبکه اجتماعی و پیام‌رسانی کلاب هاوس را شنیده‌اید. نرم‌افزاری که با یک ایده ساده که به بهترین شکل پیاده‌سازی شده توانست، به نزدیک‌ترین حالت به واقعیت، میزگردهای صوتی و بسترهای صحبت کردن کاربران با یکدیگر را شکل دهد.

اما همانطور که در ابتدای این مطلب عنوان شد تا پیش از این کلاب‌هاوس تنها برای کاربران پلتفرم اپل در دسترس بود و برای استفاده از آن باید نرم‌افزارهای غیررسمی را مورد استفاده قرار می‌دادید. خبر جدید آن است که گروه توسعه دهنده کلاب هاوس با انتشار نسخه اندروید نرم‌افزار خود در فروشگاه نرم‌افزاری گوگل، امکان استفاده از آن برای دستگاه‌های اندرویدی را نیز فراهم کرده است.

برای دانلود این نسخه می‌توانید به صفحه اختصاصی کلاب هاوس در گوگلی پلی استور مراجعه کنید.

در پست وبلاگ کلاب‌هاوس آمده که این شرکت به دنبال کسب تجربه و دریافت بازخورد از کاربران با استفاده از این نسخه است و قصد دارد تا با برطرف کردن ایرادهای احتمالی، نسخه نهایی آن را برای دانلود در پلی استور قرار دهد.

البته نکته مهم در خصوص نسخه بتا این نرم‌افزار آن است که ابتدا به ساکن، فقط به صورت سیستم دریافت دعوتنامه کار خواهد کرد. در واقع هدف از ادامه این سیاست توسط کلاب هاوس، تحت کنترل نگه داشتن میزان رشد و جلوگیری از افزایش خارج از حد تعداد کاربران که مانع ارائه خدمات به آنها می‌شود، اعلام گردیده است.

همچنین بسترهای سخت‌افزاری و سرورهای مورد نیاز نیز باید به صورت تدریجی ارتقا پیدا کنند که می‌تواند این سیستم دعوتنامه‌ای برای استفاده از نرم‌افزار را توجیه کند.

در نظر داشته باشید که نسخه اندروید بتا کلاب هاوس در حال حاضر فقط برای کاربران آمریکایی در دسترس خواهد بود. پس اگر شما از کشورهای دیگر قصد دانلود نسخه بتا این نرم‌افزار را دارید باید نسبت به تغییر IP و پس از آن رجوع به گوگل پلی استور اقدام نمایید.

جالب است بدانید که با توجه به جلب توجه عظیم این نرم‌افزار، سرمایه‌گذاران بسیاری برای ارتقا و سرمایه‌گذاری در آن اعلام آمادگی کرده و تا به امروز سرمایه‌ای نزدیک به 4 میلیارد دلار را برای توسعه آن واریز نموده‌اند.

نکته دیگر این است که پلتفرم‌های اجتماعی دیگر مانند فیسبوک، اسپاتیفای، Slack، لینکدین و حتی ردیت نیز با توجه به توفیق سیستم چت صوتی کلاب‌هاوس، به فکر راه‌اندازی قابلیت‌هایی مشابه آن افتاده‌اند تا بتوانند امکانات جذاب این نرم‌افزار را به نوعی به کاربران خود ارائه داده و به اصطلاح از قافله عقب نمانند.

منبع: شهر سخت افزار