هفته آینده منتظر آپدیت iOS 14.5 و iPadOS 14.5 باشید

Wednesday، ۱ Ordibehesht ۱۴۰۰

ماه‌ها است که اپل بر روی نسخه بعدی سیستم عامل موبایل اختصاصی خود کار می‌کند که حالا تقریباً آماده انتشار است. این کمپانی iOS 14.5 را برای گوشی‌های آیفون و iPadOS 14.5 را برای تبلت های خود عرضه می‌کند.

طبق اعلام اپل انتظارها برای iOS 14.5 و iPadOS 14.5 تقریباً به پایان رسیده است و این آپدیت جدید هفته آینده منتشر می‌شود. با این حال اپل زمان معینی را دست نشان نکرده است. برای استفاده از ردیاب جدید AirTag سیستم عامل گوشی یا تبلت کاربران باید حداقل نسخه 14.5 باشد تا بتوانند از آن با آیفون یا آیپد خود استفاده کنند.

از قابلیت‌های جدید iOS 14.5 و iPadOS 14.5 می‌توان به اضافه شدن قابلیت تشخیص چهره Face ID با وجود استفاده از ماسک اشاره کرد که البته ملزم به داشتن یک اپل واچ است. از تغییرات دیگر می‌توان به اپلیکیشن Music ارتقا یافته با پشتیبانی از Gesture، پشتیبانی از کنترلرهای Xbox Series X و PS5 و همچنین قابلیت جدید Apple Card Family اشاره کرد. البته تغییرات جزئی دیگری هم وجود دارد.

آیفون‌های با رنگ جدید بنفش از قبل به iOS 14.5 مجهز خواهند بود و تبلت های iPad Pro 11 و iPad Pro 12.9 نیز با iPadOS 14.5 روانه بازار می‌شوند.

منبع: شهر سخت افزار