شیائومی و یک پرچمدار دیگر؛ مشابه گوشی می 11 اولترا با دوربین سلفی زیر نمایشگر

Sunday، ۲۳ Khordaad ۱۴۰۰

بر اساس شایعات شیائومی در حال کار بر روی گوشی پرچم‌دار جدیدی با ویژگی‌هایی مشابه می ۱۱ اولترا بوده و قصد دارد قابیلت‌هایی مانند باند فوق پهن (UWB) و دوربین سلفی زیر نمایشگر را به پرچم‌دار جدید خود اضافه کند.

شیائومی به معرفی گوشی‌هایی با فناوری جدید شهره است. نوآوری‌های جدیدی که جذابیت زیادی بین کاربران دارند. این شرکت در تلاش است با افزودن فناوری‌‌های جدید به محصولات خود سهم بیشتری از بازار گوشی‌های هوشمند را مال خود کند.

اما شایعات حکایت از آن دارند که شیائومی سرگرم تحقیق و توسعه برای معرفی پرچم‌دار جدیدی با قابلیت‌های نوین است. بر همین اساس Digital Chat Station افشاگر معروف در حساب کاربری خود در weibo از قصد شیائومی برای تولید و عرضه پرچم‌دار جدیدی مشابه گوشی می 11 اولترا خبر داده است.

بر اساس ادعای Digital Chat Station شیائومی به‌دنبال عرضه و معرفی پرچم‌دار جدیدی با همان قابلیت و کیفیت Mi 11 Ultra بوده که به فناوری باند فوق پهن (UWB) و دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز است.

فناوری UWB در جدیدترین گوشی‌های پرچم‌دار اپل و سامسونگ به‌کار گرفته شده و از آن برای ردیابی دقیق اسمارت تگ سامسونگ و ایرتگ اپل با استفاده از گوشی گلکسی S21 و آیفون 12 استفاده می‌کنند. به‌نظر می‌رسد شیائومی نیز قصد دارد در آینده لوازم جانبی قابل ردیابی سازگار با فناوری UWB معرفی کند.

البته گفته شده در نمونه‌های اولیه این گوشی هنوز کیفیت دوربین زیر نمایشگر مطلوب و چشمگیر نبوده زیرا نمایشگر شفافیت لازم برای عبور نور کافی را ندارد. البته این اواخر پتنت‌های جدیدی برای دوربین‌های زیر نمایشگر ثبت شده که می‌تواند این مشکل را حل کند.

احتمالاً پرچم‌دار بعدی شیائومی آرایش دوربینی مانند می 11 اولترا داشته و از قابلیت شارژ سریع ۱۲۰ واتی و همچنین شارژ سریع بی‌سیم ۷۰ واتی پشتیبانی خواهد کرد. همچنین براساس شایعات این گوشی لزوماً جانشین می ۱۱ اولترا نبوده و حتی می‌تواند نسخه‎‌ به‌روزشده‌ می ۱۰ تی باشد. حال باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده چه اطلاعات جدیدی درباره گوشی مرموز شیائومی به بیرون درز خواهد کرد.

منبع: شهر سخت افزار