برنامه هواوی برای سیستم عامل انحصاری هارمونی در سال جاری

Thursday، ۲۶ Farvardin ۱۴۰۰

همانطور که می‌دانید شرکت هواوی در چند سال اخیر برای توسعه و انتشار سیستم عامل هارمونی خود سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده است. بر اساس خبرهای جدید، این کمپانی قصد دارد تا پایان سال جاری سیستم عامل انحصاری HarmonyOS را برای بیش از 300 میلیون دستگاه منتشر کند.

سیستم عامل هارمونی شرکت هواوی، در اصل آینده‌ی اکوسیستم این کمپانی است و به همین دلیل چینی‌ها برای توسعه‌ی آن هزینه‌های بسیاری صرف کرده‌اند. امروز هواوی خبر تازه‌ای از روند پیشرفت این پلتفرم نرم افزاری منتشر کرد و در آن از همکاری 20 شرکت سخت افزاری و 280 کمپانی توسعه نرم افزاری برای گسترش دستگاه‌های مجهز به HarmonyOS خبر داد.

افزون بر این، هواوی برنامه‌ی خود را برای آینده‌ی این سیستم عامل بیان کرد و مدعی شد هدف افزایش کاربران HarmonyOS به بیش از 300 میلیون دستگاه را در سر دارد. البته 100 میلیون از این محصولات جدید بوده و از ابتدا به این سیستم عامل مجهز خواهند شد.

آقای Wang Chenglu، یکی از مدیران بخش نرم افزار هواوی، بیان کرد این سیستم عامل برای پیوند دادن دستگاه‌های مختلف توسعه یافته و فقط برای گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ها طراحی نشده است.

هواوی هم‌اکنون به برخی از گوشی‌هایی که سیستم عامل هارمونی را دریافت خواهند‌ کرد، اشاره کرده و حضور HarmonyOS در تعدادی دیگر از این محصولات را نیز به صورت رسمی تایید کرده است. اما هنوز زمان‌بندی هواوی برای انتشار بروزرسانی این سیستم عامل و تمام دستگاه‌هایی که سیستم عامل هارمونی را دریافت خواهند کرد، مشخص نشده‌اند.

منبع: شهر سخت افزار