اپل صدرنشین فروش گوشی 5G در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ شد

Saturday، ۱۱ Ordibehesht ۱۴۰۰

گزارش‌ها نشان می‌دهد اپل با فروش ۴۰.۴ میلیون گوشی آیفون ۵G در فصل اول سال ۲۰۲۱ در جایگاه اول قرار گرفته است. پس از آن نیز اوپو، Vivo، سامسونگ و شیائومی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در حالی‌که گزارش موسسه استراتژی آنالتیکس به صدرنشینی سامسونگ در عرضه گوشی‌های هوشمند در فصل اول ۲۰۲۱ اشاره دارد اما این شرکت نتوانسته بیشترین آمار فروش گوشی‌‌های ۵G را هم به‌نام خود کند.

گزارش منتشر شده از سوی استراتژی آنالتیکس نشان می‌دهد اپل بیشترین فروش گوشی 5جی را در سه‌ماهه اول سال جاری میلادی مال خود کرده است. نکته قابل توجه این است که سامسونگ در رتبه چهارم جدول رده‌بندی فروش گوشی‌های ۵G در فصل اول سال ۲۰۲۱ میلادی قرار گرفته است.

سهم سامسونگ از بازار گوشی‌های هوشمند با قابلیت اتصال به‌شبکه ۵G از ۳۴.۶ درصد در مدت مشابه سال قبل به ۱۲.۷ درصد در سال جاری کاهش یافته است. البته این کاهش در حالی اتفاق می‌افتد که این غول کره‌ای‌ ۱۷ میلیون دستگاه گوشی ۵G در فصل اول ۲۰۲۱ به بازار عرضه کرده‌ است. این مقدار رشد ۱۰۵ درصدی را نسبت به‌سال گذشته نشان می‌دهد.

سال گذشته اپل با معرفی گوشی‌های سری آیفون ۱۲ با قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G توانست جایگاه ویژه‌ای بین کاربران پیدا کرده و فروش خوبی را برای خود رقم بزند. البته پیش‌بینی‌ها حکایت از آن داشت که اپل می‌تواند جایگاه نخست فروش گوشی‌های ۵G را از آن خود کند.

اپل در فصل اول سال 2021 میلادی موفق شد ۴۰.۴ میلیون دستگاه آیفون ۵G بفروشد و ۳۰.۲ درصد سهم بازار را مال خود کرد. ناگفته نماند اپل اولین فصلی است که گوشی ۵G به بازار عرضه می‌کند. بنابراین نسبت به مشابه سال گذشته آماری برای مقایسه وجود ندارد.

اوپو هم با عرضه ۲۱.۵ میلیون گوشی ۵G و کسب ۱۶.۱ درصد سهم بازار جایگاه دوم را در این رده‌بندی به‌دست آورده است. vivo نیز با رشد فوق‌العاده ۶۴۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و فروش ۱۹.۴ میلیون گوشی ۵G در جایگاه سوم ایستاده است. شیائومی هم با فروش ۱۶.۶ میلیون گوشی ۵G و رشد ۵۶۴ درصدی نیز در جایگاه پنجم قرار دارد.

منبع: شهر سخت افزار