انتشار نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس با تراشه اگزینوس مجهز به پردازشگر گرافیکی AMD

Monday، ۲۲ Shahrivar ۱۴۰۰

سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرده بود تراشه‌های آینده اگزینوس به پردازشگر گرافیکی AMD مجهز می‌شوند. از همان زمان انتظار داشتیم اگزینوس ۲۲۰۰ نتیجه اولین همکاری سامسونگ و AMD باشد و قدرت گوشی‌های سری گلکسی S22 را تامین کند. حالا اولین نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس با این تراشه به اینترنت راه پیدا کرده که یک دید کلی از عملکردش به ما می‌دهد.

گلکسی S22 پلاس با تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ و ۸ گیگابایت رم در پایگاه داده گیک‌بنچ رویت شده. این پرچمدار سامسونگ با شماره مدل SM-S906B شناخته می‌شود و کد تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ نیز S5E9925 است.

این تراشه کره‌ای‌ها در آزمون تک هسته‌ای امتیاز ۱۰۷۳ را بدست آورده و در تست چند هسته‌ای نیز امتیاز ۳۳۸۹ را کسب کرده است. اعداد بدست آمده قابل توجه نیستند و احتمالا دستگاه روی حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی بوده است.

پردازنده اگزینوس ۲۲۰۰ از ۸ هسته پردازشی برخوردار است که یک هسته با فرکانس ۲.۵۹ گیگاهرتز، ۳ هسته با فرکانس ۲.۵ گیگاهرتز و ۴ هسته با فرکانس ۱.۷۳ گیگاهرتز دارد. شرکت آرم چند وقت پیش معماری ARM v9 و هسته‌های Cortex-X2 و Cortex-A710 را معرفی کرد و انتظار می‌رفت سامسونگ در تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ از این نوع معماری و هسته‌ها استفاده کند. با این حال طبق بنچمارک گیک‌بنچ، در اگزینوس ۲۲۰۰ معماری ARM v8 به کار گرفته شده است.

تراشه جدید سامسونگ از گرافیک AMD با معماری RDNA2 بهره می‌برد و همچنین مودم ۵G یکپارچه خواهد داشت.

پردازشگر گرافیکی تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ نشان داده که عملکرد بهتری از پردازنده A14 بایونیک اپل دارد، با این حال برای بررسی این موضوع باید تا عرضه دستگاه‌های مجهز به آن منتظر بمانیم. البته باید به این موضوع توجه کنیم که اپل همین فردا از آیفون‌های جدید رونمایی می‌کند؛ دستگاه‌هایی که به چیپ A15 Bionic مجهز می‌شوند. بنابراین سامسونگ احتمالا باز هم نمی‌تواند تراشه اپل را در بخش عملکرد گرافیکی شکست دهد.

پیام در واتساپ