آپدیت بزرگ پلی استیشن 5 با محوریت انتقال بازی‌ها به حافظه اکسترنال منتشر می‌شود

Thursday، ۲۶ Farvardin ۱۴۰۰

سونی اعلام کرد که امروز آپدیت نرم‌افزاری جدیدی برای پلی استیشن 5 منتشر می‌کند. به‌نظر می‌آید بالاخره این غول ژاپنی تصمیم گرفته که قابلیت ذخیره بازی‌ها روی حافظه اکسترنال را به کنسول پلی استیشن 5 اضافه کند.

ظرفیت حافظه داخلی کنسول‌های پلی استیشن محدود است و گیمرها مجبورند برای دانلود و نصب گیم‌های جدید، بازی‌های قبلی را پاک کنند. و برای اجرای دوباره بازی‌های قبلی بایستی مجدداً آنها را دانلود و بر روی کنسول خود نصب نمایند. سونی در آپدیت جدید راه حلی برای این موضوع در نظر گرفته است.

با آپدیت جدید گیمر قادر است بازی‌هایی را که لازم ندارد به حافظه اکسترنال منتقل کرده و سپس هر وقت که قصد اجرای مجدد آن بازی را داشت، فایل‌ها را از حافظه‌ اکسترنال به حافظه‌ داخلی کنسول پلی استیشن 5 باز‌گرداند و بدین‌سان به مدیریت حافظه کنسول خود بپردازد.

البته باید در نظر داشت که برعکس کنسول پلی استیشن 4، اجرای بازی ها به صورت مستقیم از روی حافظه اکسترنال امکان پذیر نبوده و گیم‌ها برای اجرا باید به حافظه داخلی کنسول پلی استیشن 5 منتقل شوند.

در آپدیت جدید گیمرهای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 می‌توانند در کنار یکدیگر از قابلیت Share Play بهره ببرند. یعنی گیمر PS5 می تواند صفحه بازی خود را با کاربر PS4 به اشتراک بگذارد یا حتی به وی اجازه دهد تا کنترل بازی را در دست بگیرد.

همچنین این آپدیت اجرای بازی‌های کواپ را به همین روش ممکن می‌کند. مثلا بازیکن موقع اجرای بازی روی پلی استیشن 4 خود با قابلیت Share Play اجازه می‌دهد که دوست او در پلی استیشن 5 وظیفه‌ کنترل شخصیت دوم را برعهده بگیرد.

در این آپدیت سونی تغییرات دیگری هم اعمال کرده که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

درخواست پیوستن به Game Session‌ دیگران:

در این به‌روزرسانی شما می‌توانید لیستی از بازی‌هایی که دوستانتان به آن‌ها می‌پردازند را مشاهده و در صورت امکان به یکی از آن‌ها بپیوندید. این بخش تحت عنوان «Request to Join» مانند یک دعوتنامه عمل می‌کند.

بهبود منوی Game Base:

شما می‌توانید به آسانی میان پارتی‌های مختلف جابه‌جا شده یا با دوستان خود مشغول گپ شده و نوتیفیکیشن‌ها مربوط به آن پارتی را روشن و خاموش کنید.

غیرفعال‌سازی Game Chat و تنظیم صدای هر بازیکن اکنون از طریق منوی Game Base امکان پذیر است.

شخصی‌سازی Game Library:

اکنون می‌توانید در کتابخانه نام بازی‌ها را جست‌وجو و نام برخی بازی‌ها دیگر را مخفی کنید.

بهبود قابلیت Screen Zoom:

در این بروزرسانی می‌توانید میزان بزرگنمایی Screen Zoom را شخصی‌سازی کنید تا محتوای صفحه به میزان دلخواه شما بزرگنمایی شوند.

تنظیمات جدید بخش تروفی‌ها:

اکنون می‌توانید بر اساس سطح دشواری تروفی‌ها، واکنش‌های خودکار مربوط به آن را تنظیم کنید.

قرار است نرم‌افزار موبایل PlayStation‌ نیز به‌صورت هم‌زمان بروزرسانی ‌شود تا ارتباط بی‌سیم میان کنسول و گوشی راحت‌تر از همیشه صورت گیرد. در آینده می‌توانید از طریق اپلیکیشن PlayStation به بازی دوستان خود روی کنسول بپیوندید، حافظه پلی استیشن 5 خود را مدیریت کرده و کلکسیون تروفی‌های خود را با دوستانتان مقایسه کنید.

منبع: شهر سخت افزار